2013 m. rugpjūčio 19 d., pirmadienis

Kas yra draugystė:
 
ĮVADAS

Ilgus šimtmečius žmonės svajojo apie lygybę ir brolybę, apie draugiškus santykius. Poreikis bendrauti, kolektyviai veikti kyla iš žmogaus visuomeninės prigimties, kuri susiformavo ilgoje visuomenės raidoje. Draugystė – didelė vertybė žmonių gyvenime. Dar senovės Graikijos mąstytojas Aristotėlis teige, kad “Draugystė – pati būtiniausia gyvenime, nes niekas nepanorės gyventi be draugų, netgi tuo met, jeigu turėtų visas kitas gėrybes”. Kai kas sako – sudėtinga tema; kvepia sentimentais ir paverkšlenimais. Kai kas mano, kad tai ieškojimas šimtų pavyzdžių ir knaisiojimasis po draugystės pavyzdžius. Sudėtinga, bet vis dėl to gana įdomi tema.
Įdomu kaip buvo vaikystėje? Ar esate kada nors sušukę: “ Noriu draugo visam gyvenimui!”? Turbūt tada dar nesupratome, kas yra draugystė, ką reiškia gyvenime tikras draugas. Gal ir dabar neviską suvokiame, ne visada tiksliai, išsamiai galime apibūdinti.
Apie draugystę ir draugus
Tikri, geri draugai ir artima draugystė visada buvo aukštai vertinami, daug dainų sukurta apie draugystę ir daug knygų apie tai parašyta. Dažnai ir apie žmogaus asmenybę sprendžiame iš to, ar jis turi artimų draugų, sugeba užmegzti šiltą ryšį. Antra vertus, liaudies išmintis byloja: “Pasakyk, kas tavo draugas – pasakysiu, kas tu”, tai yra, draugus neretai renkamės panašius į save ar tokius, kurių elgesys primena mums kažką artima ir pažįstama, taigi draugai lyg veidrodis atspindi mūsų pačių savybes ar mūsų gyvenimo patirtį.

Kaip tampama draugais:
 Vaikystėje draugų įgyti labai lengva, užtenka pažaisti toje pačioje smėlio dėžėje ar to, kad draugauja mamos (ar tėčiai). Augdami vaikai eina į mokyklą, lanko būrelius, susipažįsta su vaikais iš to paties namo ar kiemo, taigi draugų ratas nuolat plečiasi. Paauglystės laikotarpiu draugai “persijojami”: dažnai kuriami draugų, kuriuos sieja koks nors interesas ar veikla, bendra pasaulėžiūra, ratai, paliekami tie, kurie labiau skiriasi, yra kitokie. Paaugliams draugai tampa gyvybiškai svarbūs: jų nuomonė yra viršesnė, nei tėvų, į draugus lygiuojamasi, su jais norima susitapatinti. Studijų metais draugų susirandama tarp bendramokslių, baigus mokslus – darbovietėse ar užsiimant kokia nors bendra veikla, pavyzdžiui, mamos susipažįsta augindamos vaikus.
Panašu, kad laikui bėgant naujų draugų susirasti vis sunkiau, nes siaurėja kontaktų ratas (juk biure su keletu bendradarbių dirbantis vidutinio amžiaus vyriškis kur kas sunkiau gali užmegzti naujų ryšių, nei dvidešimtmetis studentas, kurio kurse mokosi pusantro šimto bendraamžių), o senos draugystės dažnai neišlaiko išbandymų. Nepamirškite, kad mes visi keičiamės: buvę geri suolo draugai gali studijuoti visiškai nepanašius dalykus, pavyzdžiui, meno istoriją ir verslo vadybą, atsiranda kitokie interesai, pradeda dominti skirtingos veiklos. Iš kitos pusės, augant ir bręstant keičiasi ir mūsų asmenybės: tai, kas vaikystėje buvo tik žavūs arba neitin žavūs, tačiau ne per daug ryškūs charakterio bruožai, ilgainiui tampa charakterio tipu ir bendravimo stiliumi, todėl darosi sunku bendrauti su buvusiu geru draugu, o artimesni tampa nauji pažįstami.
                                                                 Kas yra meile?
Meilė- tai yra jausmas. Žmogaus būsena kurios negali niekas paaiškinti. Šis jausmas pasireiškia prisirišimu prie žmogaus, noru su juo bendrauti ir praleisti kuo daugiau laiko. Meilė nieko neprašo ir nereikalauja ji nėra savanaudė. Ir mylėdamas tu nieko neprarandi jei iš tikrųjų myli.
Tai dvieju zmoniu tarpusavio rysys, meile- istikimybe, prisirisimas, svelnumas, gerumas, nori uz kita zmogu atiduoti viska, geidi to zmogaus.                                   Gabija.


2013 m. rugpjūčio 18 d., sekmadienis


              

                   ISSKIRTINIS   MERGINU  STILIUS                                      

                      http://www.pasmama.lt/uploads/editor/image/2011/11/30/Goth_girls_16_.jpghttp://www.pasmama.lt/uploads/editor/image/2011/11/30/Goth_girls_29_.jpg

Trumpai apie nagus 
Nagas yra iš suragėjusių epidermio ląstelių susidariusi  plokštelė, kuri yra tos pačios kilmės kaip plaukai, dantys, ir yra sudaryta iš dviejų dalių - gyvosios ir negyvosios.
Nagą sudaro:
Nago guolis: tai yra nago pagrindas - gyva nago dalis, kur formuojasi poligonalinės ląstelės, sintezuojančios nago struktūrines medžiagas; jaunoms ląstelėms stumiant į išorę senas, formuojasi matoma nago dalis, vadinama nago plokštele (kūnu).
Nago plokštelė (kūnas): matoma nago dalis. Ji sudaryta iš kompaktiškai išsidėsčiusio keratino, kartais vadinamo onichinu, sintezuojamo nago šaknyje.
Nago šaknis: tai nagą laikanti dalis, ant kurios guli nago plokštelė. Nago šaknyje yra daug nervų ir kraujagyslių, maitinančių nagą.
Antnagis: odos kraštelis, supantis nago plokštelę ir kraštus iš trijų pusių. Ši odelė yra prikibusi prie nago, kuris augdamas ją ištempia ir galiausiai įplešia. Jei antnagis yra neprižiūrimas, nagas dėl jo atrodo trumpesnis ir lėčiau auga.
Laisvasis nago kraštas: laisvoji, prie piršto nepriaugusi nago dalis, dėl to ją labiausiai veikia įvairūs veiksniai ir ji dažniausiai lūžta.
Pagrindinės nago sudėtinės dalys yra keratinas, vanduo, geležies ir kalcio lipidai. Nuo 7 % iki 16 % nago sudaro vanduo, tačiau nagas yra labai geras absorbentas, kur kas (100 kartų) geresnis nei oda. Todėl labai svarbu gerai drėkinti nagus, norint išlaikyti natūralų jų elastingumą ir lankstumą. Yra žinoma, kad nagui senstant, vandens kiekis, esantis jame, sumažėja, vadinasi, mažėja ir nago lankstumas, todėl yra reikalinga tinkama jo priežiūra ir gydymas.
Nagas auga vienodu, 3 mm per mėnesį, greičiu, tačiau šis dydis gali varijuoti priklausomai nuo amžiaus ir mitybos ypatumų. Mitybos įpročiai yra labai svarbūs nagų gyvybingumui. Tam tikri, netinkami dietiniai faktoriai sąlygoja įvairių problemų atsiradimą: nagų silpnumą, nelygumą, dėmėtumą, sluoksniuotumą ir trapumą. Kai kurie išoriniai faktoriai, pavyzdžiui: valymo priemonės, teršalai ar ultravioletiniai spinduliai,taip pat gali turėti neigiamos įtakos nago augimui ir kietėjimui.

Keleta planų vasaros likusiom dienom

 Sportas
Daugelis merginų jau rašė apie tai kaip puiku yra sportuoti ir pateikė įvairiausių pratimų. Būtent vasarą, nereikėtų atidėlioti mankštos, o tik leisti tave užplūsti tam įkarščiui. Užteks pabandyti kelias dienas pasimankštinti ir Jūs nenorėsite sustoti. Po mokslo metų būtent tai ir padeda atsigauti. Pagerėja savijauta, pakyla nuotaika. Kūnas išsivaduoja iš stingulio ir nuovargio kurį patiriate mokykloje tiek fiziškai, tiek emociškai. Sportuokite kuo daugiau – važinėkite dviračiu, žaiskite krepšinį, futbolą, mėtykite diską, žaiskite raketėmis, bėgiokite... Visko neišvardysiu ir nenupasakosiu kaip nuostabu yra pabusti ir išbėgti į lauką pabėgioti. Taip pat nepamirškite gerti daug vandens. Būtent vandens, o ne limonadą ar kitus gaiviuosius gėrimus kuriuose apstu sintetinių dažiklių.
Draugai
Patarčiau nepamiršti ir draugų. Juk būdama kartu su jais stiprini bendravimą ir įgyji kitų pasitikėjimą. Nuvažiuokite su geriausiomis draugėmis į paplūdimį. Prie jūros taip pat apstu sportinių užsiėmimų, taigi, ir su draugais pabūsi, ir fizinę formą gerinsi. Džiaukitės saulute kartu. Nepamiršk ir vakarėlių. Smagiai pasiausti draugų būryje visada puikus prasiblaškymo būdas. Be to susirasi naujų bendraminčių.

 Darbas
Tereikia noro, ir gali suderinti viską. Jei jau šią vasarą užsimanei padirbėti ir jau tikrai žinai, kad visą vasarą užsidirbinėsi pinigus, patarčiau neskubėti. Juk reikia palikti laiko ir sau. Juk jei visa pasinersi į darbą šiai vasarai, galop išseksi dar labiau nei per visus mokslo metus. O grįši į mokyklą visai nepailsėjusi ir prastos nuotaikos. Juk sakoma, gyvenkim kol mes dar jauni! Nepraleiskime progos.
 Šeima
Žinoma, nereikėtų kiaurą parą kiurksoti su draugais. Reikėtų nepamiršti šeimos ir rodyti savo artimiesiems kuo daugiau dėmesio. Juk per mokslo metus mokeisi ir turbūt artimieji tave matė pakankamai retai, taigi dabar jie be abejo norėtų kiek laiko praleisti ir su tavimi. Su mama iškepkite pyragą, padėk jai apkuopti namus. Tėčiui taip pat padėk. Su broliais, seserimis taip pat praleisk daugiau laiko. Su jaunesniais žaisk, juk jie tikrai per metus ne kartą prašė tavęs pagalbos, ar pažaisti kartu. Taigi šitam taip pat turi rasti laiko.
 Muzika ir puiki nuotaika
Klausykis muzikos! Juk kai tikrai nėra ką veikti yra geriau užsiimti pačia paprasčiausia veikla nei gadinti kam nors nuotaiką savo niurnėjimu. Rask laiko įsiklausyti į muziką. Ne vien „taškykis“ pagarsinus muziką tiek, kad net kaimynai girdi, bet ir įsiklausyk į žodžius, muziką, garsus... Jausiesi tikrai geriau jei vakarais po pusvalandį pasiklausysi muzikos.
 Savęs priežiūra
Nepamiršk palepinti savęs. Savo odos, plaukų, veido. Kadangi turime tris mėnesius galime eksperimentuoti su įvairiomis veido kaukėmis ir lengvais kremais. Tik jokiu būdu nepersistenkite! Per daug savęs neapkraukite, nenualinkite.
 Planuokite? Ką?
Juokauju, neplanuokite nieko. Vasaros neįmanoma suplanuoti. Ji be galo nenuspėjame, tokia kokia esi ir tu. Gali numatyti tik tai ką labiausiai nori veikti. Tarkim – vasarą būtinai turėsiu išmokti plaukti, ar nuvažiuoti į nuotykių parką. Jokiu būdų nieko neplanuokite, nes viskas bus perniek. Vasarą tikrai nesugebėsite laikytis nustatyto plano.                                           Gabija